UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki czemu działa lepiej Czytaj więcej…

Zrozumiałem
< Powrót do aktualności

1 miejsce ZSA w paradzie Schumana 2018

środa, 09, maj 2018

Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek była organizatorem kolejnej Parady Schumana we Włocławku. Trasa parady wiodła ze Starego Rynku do Placu Grodzkiego przy Wzorcowni. Paradę otwierali przedstawiciele władz miasta z prezydentem Włocławka Markiem Wojtkowskim na czele. W paradzie wzięło udział ponad 850 uczestników z 19 włocławskich szkół.

Każda szkoła reprezentowała jedno z państw Unii Europejskiej (przydział nastąpił w drodze losowania). Działania szkół były oceniane w 5 kategoriach: potrawy, transparent, strój, ciekawostki i opis kraju oraz taniec przez oddzielne komisje. Nasza szkoła wylosowała Francję. W wyniku głosownia członków jury parady 1 miejsce zajął Zespół Szkół Akademickich im. Obrońców Wisły 1920 roku we Włocławku i Szkoła Podstawowa nr19. Otrzymaliśmy dyplom, piękny puchar, wieżę stereo i inne gadżety. Gratulujemy młodzieży i ich opiekunom. Zapraszamy do krótkiej relacji foto z parady.